دیوار سبز

دیوار سبز 1

دیوار سبز فضای سبز خانه

دیوار سبز فضای سبز خانه

دیوار سبز وجود فضای سبز در خانه شما حس مهمان نوازی و نزدیکی را ایجاد می کند . همچنین حضور گیاهان در محیط کار باعث کاهش بی حوصلگی و افزایش کارایی کارمندان می گردد .

علاوه بر زیبایی چشم نواز ، تاثیری که گیاهان در تصفیه هوای اتاق و تولید اکسیژن خالص دارند ، بی نظیر است . از یک طرف گیاه طی فرایند فتوسنتز کربن را به اکسیژن تبدیل می کند و از طرف دیگر خاک نگهدارنده گیاه نیز نقش بسزایی در حذف سموم از هوای اتاق را داراست . میلیونها میکروارگانیسم موجود در خاک با تبدیل ترکیبات آلی فرار به نیتروژن سموم موجود در هوا را خنثی می کند .

دیوار سبز 2

مزیت دیوار سبز

مزیت دیوار سبز

شهر نشینی امکان گسترش فضای سبز را کاهش داده و دیگر مثل گذشته داشتن حیاط و بالکنی بزرگ و بالطبع باغچه ای زیبا ممکن نیست . گسترش فضای سبز طبیعی در راستای عمودی راهکاری مناسب برای این موضوع می باشد .

این باغچه عمودی که دیوار سبز نامیده می شود ، امکان پرورش و نگهداری گستره وسیعی از گیاهان متناسب با سلیقه شما را با هر ابعادی فراهم می کند

سیستم آبیاری دیوار سبز

سیستم آبیاری دیوار سبز :

سیستم آبیاری این سازه به صورت تمام اتوماتیک بوده و به کمک پمپ ، آب مورد نیاز گیاهان را تامین می کند . به کمک سیستم چرخشی ، آب زه کشی جمع آوری شده و پس از عبور فیلتر مجددا پمپاژ می شود . سیستم نوردهی اتوماتیک ، متناسب با نور گیاه را با شدت و طیف مورد نیاز به دیوار سبز می تاباند .

استفاده از ریشه پیچ جهت افزایش انعطاف پذیری دیوار سبز :

ریشه پیچ از جنس نمدی نازک می باشد . گیاهان ابتدا در ریشه پیچ قرار میگیرند و سپس در جیب های دیوار نصب می شوند . چنانچه بنا به سلیقه تصمیم گرفتید که چیدمان و یا نوع گیاهان تغییر کند . این کار براحتی با بیرون آوردن ریشه پیچ از جیب ها ممکن می باشد .

مانند هر باغچه دیگری تغییرات غیر قابل پیش بینی ممکن است در شرایط زندگی گیاهان مانند رطوبت ، دمای هوا و نور رخ دهد و یا اینکه ممکن است یک گیاه دچار بیماری شود . در این شرایط جابجایی و تعویض گیاهان به راحتی انجام می گیرد

دیوار سبز 4

پیشنهادات فصلی دیوار سبز :

پیشنهادات فصلی دیوار سبز :

هر ساله با فرارسیدن فصول مختلف ، طیف متنوعی از گیاهان مخصوص آن فصل به شما معرفی خواهند شد تا بنا به سلیقه خود بر روی دیوار سبز نصب کنید . می توانید با کشت بذر گل و گیاه محبوب خود را در دیوار سبز تجربه کاملی از کشاورزی داشته باشید .

خدمات پس از فروش دیوار سبز :

پس از نصب دیوار سبز برنامه نگهداری شرکت ما آغاز می شود . در این مرحله و به منظور اطمینان از سلامت ، ماندگاری و زیبایی گیاهان ، کارشناسان ما مطابق برنامه زمان بندی شده در محل حاضر شده و به بررسی دیوار می پردازند . اصلاح و یا تعویض گیاهان پژمرده ، هرس و کود دهی گیاهان و مشاوره تعویض گیاهان شامل خدمات پس از فروش ما می شود .

گیاهان دیوار سبز

گیاهان دیوار سبز :

پتوس - فیلودندرون - اسپاتی فیلوم - سینگونیوم - شلفرا - پیله آ - فیکوس - سرخس و گندمی زمینه اصلی دیوار را تشکیل می دهند . آگلونما ، بگونیا ، برگ بیدی ، امپیشن ، بنت قنسول و کروتون در اصطلاح فنی گیاهان ACCENT می باشند که به تعداد کمتر استفاده شده ( گران تر و حساس ترند و معمولا نیاز نوری بالایی دارند ) و باعث ایجاد کنتراست در دیوار سبز می گردند

بازدید کارشناس از محل پروژه :

بازدید کارشناس از محل پروژه :

کارشناس مربوطه با حضور در محل اجرای دیوار سبز نکات زیر را بررسی می کند :

 • محل نصب از نظر انطباق با دکوراسیون کلی ساختمان و المان های معماری
 • بررسی سازه نگهدارنده ( دیوار اتاق ، نمای بیرون ساختمان و .. ) به منظور اطمینان از تحمل وزن
 • جهت جغرافیایی محل نصب و نزدیکی به پنجره های ساختمان جهت بررسی میزان دسترسی به نور طبیعی و اندازه گیری شدت نور
 • دسترسی به شیر آب و اندازه گیری فشار آب
 • دسترسی به تخلیه فاضلاب
 • ابعاد دیوار
 • گرفتن عکس از محل نصب 

انتخاب گیاهان و طراحی چیدمان دیوار سبز :

پس از ثبت اطلاعات فوق ، از مشتری خواسته می شود گیاهان مورد علاقه خود را از کاتالوگ انتخاب نماید . در این مرحله کارشناس با راهنمایی مشتری نسبت به انتخاب درست گیاهان با توجه به موارد فوق اقدام می نماید . لازم به یادآوری است که طرح نهایی دیوار شامل نوع گیاهان و چیدمان آنها پس از بررسی دقیق تر توسط کارشناسان شرکت به اطلاع مشتری رسانده خواهد شد .

طراحی دیوار سبز :

کارشناسان شرکت با توجه به موارد فوق طراحی سازه محصول را آغاز می کنند . چیدمان صحیح گیاهی ، طراحی سیستم آبیاری ، نور ، سیستم کنترلی و سازه نگهدارنده دیوار شامل این طراحی می شود .

نصب دیوار سبز :

مدت زمان نصب دیوار با توجه به ابعاد آن و سایر ملاحضات به مشتری اطلاع داده می شود . مراحل نصب شامل موارد زیر می شود .

 • نصب لایه عایق ( جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت )
 • نصب سازه نگهدارنده
 • نصب پانل های دیوار سبز بر روی سازه نگهدارنده
 • نصب سیستم آبیاری
 • نصب قاب دور سازه
 • نصب سیستم نورمصنوعی
 • نصب سیستم کنترل آبیاری و نور
دیوار سبز 6

کاشت گیاهان

کاشت گیاهان :

با اتمام مراحل نصب سازه و تجهیزات ، گیاهان به صورت ریشه پیچ شده از گلخانه به محل پروژه منتقل شده و بر روی دیوار کاشته می شوند .

 

نگهداری دیوار سبز :

بعد از نصب کامل پروژه ، برنامه چک و نگهداری شرکت آغاز می شود . این برنامه شامل بررسی صحت عملکرد سیستم آبیاری و نور ، هرس اولیه گیاهان ، کوددهی و تعویض گیاهان معیوب می شود . این برنامه چند روز پس از نصب دیوار آغاز می گردد .

دیوار سبز 7

کاتالوگ دیوارسبز باغچه عمودی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 4 =


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.